Sprague Goodman GNN8R050
GNN8R050 picture photo
Mfg. Part Number
GNN8R050
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 0.8-8PF 500V
Datasheet Download
GNN8R050.pdf
Availability of GNN8R050
QUANTITY
GNN8R050 Order Process
Ship out your order
Specifications of GNN8R050
Internal Part NumberEIS-GNN8R050
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range0.8 ~ 8pF
Adjustment Type-
Voltage - Rated500V
Size / Dimension0.118" Dia x 0.470" L (3.00mm x 12.00mm)