Crouzet GNR25ACZ
GNR25ACZ picture photo
Mfg. Part Number
GNR25ACZ
Brief Description
SSR GNR 90MM 3-PHASE 480VAC
Datasheet Download
GNR25ACZ.pdf
Availability of GNR25ACZ
QUANTITY
GNR25ACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of GNR25ACZ
Internal Part NumberEIS-GNR25ACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDeclaration of Conformity
Standard Package10
PackagingBulk
Circuit3PST (3 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
On-State Resistance-
Load Current25A
Voltage - Input180 ~ 280VAC
Voltage - Load48 ~ 600 V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNR25ACZ
Related LinksGNR2, GNR25ACZ Datasheet, Crouzet Distributor
GNR25ACZ Details Description
Related parts for GNR25ACZ
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .050" STR PCB datasheet.pdf
TOOL WIRING JIG FOR SOLDER RCPT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS W/SOCKETS datasheet.pdf
RES 2.29K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN SSL POKE IN CONTACT 1POS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
MICRO 31 F 12" YEL JACKS LP datasheet.pdf