Crouzet GNR45ACZ
GNR45ACZ picture photo
Mfg. Part Number
GNR45ACZ
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
SSR GNR 45MM 480VAC 180-280VAC
Datasheet Download
GNR45ACZ.pdf
Availability of GNR45ACZ
QUANTITY
GNR45ACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of GNR45ACZ
Internal Part NumberEIS-GNR45ACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDeclaration of Conformity
Standard Package10
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesGNR
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
On-State Resistance-
Load Current45A
Voltage - Input180 ~ 280VAC
Voltage - Load48 ~ 600 V
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseModule
Supplier Device Package-
Relay TypeRelay
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNR45ACZ
Related LinksGNR4, GNR45ACZ Datasheet, Crouzet Distributor
GNR45ACZ Details Description
Related parts for GNR45ACZ
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 1/4" datasheet.pdf
JUMPER-H1505TR/A3048A/X 5" datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf