Crouzet GNR45AHZ
GNR45AHZ picture photo
Mfg. Part Number
GNR45AHZ
Brief Description
SSR GNR 45MM 480VAC 180-280VAC
Datasheet Download
GNR45AHZ.pdf
Availability of GNR45AHZ
QUANTITY
GNR45AHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of GNR45AHZ
Internal Part NumberEIS-GNR45AHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDeclaration of Conformity
Standard Package10
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
On-State Resistance-
Load Current45A
Voltage - Input180 ~ 280VAC
Voltage - Load48 ~ 600 V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNR45AHZ
Related LinksGNR4, GNR45AHZ Datasheet, Crouzet Distributor
GNR45AHZ Details Description
Related parts for GNR45AHZ
IC REG BUCK SEPIC ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 8V 1A SSOT-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CAP MICA 51PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
750 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.5A datasheet.pdf
LED CBL ASSY 5MM 0.5W W/BK 18"LD datasheet.pdf