Bergquist GP2500S20-0.250-02-0816
GP2500S20-0.250-02-0816 picture photo
Mfg. Part Number
GP2500S20-0.250-02-0816
Brief Description
THERMAL PAD 2500S20 8X16" 0.250"
Datasheet Download
GP2500S20-0.250-02-0816.pdf
Availability of GP2500S20-0.250-02-0816
QUANTITY
GP2500S20-0.250-02-0816 Order Process
Ship out your order
Specifications of GP2500S20-0.250-02-0816
Internal Part NumberEIS-GP2500S20-0.250-02-0816
ShapeRectangle
Outline406.40mm x 203.20mm
Thickness0.250" (6.35mm)
MaterialPolymer
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GP2500S20-0.250-02-0816
Related LinksGP2500S20-0, GP2500S20-0.250-02-0816 Datasheet, Bergquist Distributor
GP2500S20-0.250-02-0816 Details Description
Related parts for GP2500S20-0.250-02-0816
IC PLL RF FREQ SYNTHESZR 16TSSOP datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
LED CERAMOS WHITE 2SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V 1A 8SOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 835 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 200MW 1005 datasheet.pdf
CONN HDR 40POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 350MW SOT23 datasheet.pdf