Global Power Technologies Group GP2M010A065H
GP2M010A065H picture photo
Mfg. Part Number
GP2M010A065H
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 650V 9.5A TO220
Datasheet Download
GP2M010A065H.pdf
Availability of GP2M010A065H
QUANTITY
GP2M010A065H Order Process
Ship out your order
Specifications of GP2M010A065H
Internal Part NumberEIS-GP2M010A065H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)650V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C9.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs820 mOhm @ 4.75A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs36nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1670pF @ 25V
Power - Max198W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GP2M010A065H
Related LinksGP2M01, GP2M010A065H Datasheet, Global Power Technologies Group Distributor
GP2M010A065H Details Description
Related parts for GP2M010A065H
FIXED IND 68UH 135MA 6.7 OHM TH datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
IC VOLT DETECT LP 2.93V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
FUSE 1600A 690V 3FU/115 AR UC datasheet.pdf
PLUG 6POS 80 DEG GRY/BLU 2.7-3.9 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V Z5U 0805 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 88MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0024UF RADIAL datasheet.pdf