Global Power Technologies Group GP2M010A065H
GP2M010A065H picture photo
Mfg. Part Number
GP2M010A065H
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 650V 9.5A TO220
Datasheet Download
GP2M010A065H.pdf
Availability of GP2M010A065H
QUANTITY
GP2M010A065H Order Process
Ship out your order
Specifications of GP2M010A065H
Internal Part NumberEIS-GP2M010A065H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)650V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C9.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs820 mOhm @ 4.75A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs36nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1670pF @ 25V
Power - Max198W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GP2M010A065H
Related LinksGP2M01, GP2M010A065H Datasheet, Global Power Technologies Group Distributor
GP2M010A065H Details Description
Related parts for GP2M010A065H
DIE SET PLUG HANDSET RJ22 WE/SS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
UMY5-4818 SAFETY MAT datasheet.pdf
MC6 24VDC SFTY CONT PWR/RST-0 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
NTC 33000 OHMS 5% 1206 datasheet.pdf
SCR 800V 165A TO-94 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf