Murata Electronics North America GQM1875C2E180GB12D
GQM1875C2E180GB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E180GB12D
Brief Description
CAP CER 18PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E180GB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E180GB12D
QUANTITY
GQM1875C2E180GB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E180GB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E180GB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E180GB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E180GB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E180GB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E180GB12D
CONN PLUG 7 POS SOCKET SILVER datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX QD 2X1 3ST 16SO datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 45NS 48TSOP datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 10MM datasheet.pdf
600MM PNP 0.5M CONNECTOR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT SKT datasheet.pdf