Murata Electronics North America GQM1875C2E1R1BB12D
GQM1875C2E1R1BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E1R1BB12D
Brief Description
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E1R1BB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E1R1BB12D
QUANTITY
GQM1875C2E1R1BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E1R1BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E1R1BB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E1R1BB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E1R1BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E1R1BB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E1R1BB12D
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 1.8V 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 11A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf