Murata Electronics North America GQM1875C2E220GB12D
GQM1875C2E220GB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E220GB12D
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E220GB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E220GB12D
QUANTITY
GQM1875C2E220GB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E220GB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E220GB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E220GB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E220GB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E220GB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E220GB12D
MOSFET N-CH 1KV 13A TO-247 datasheet.pdf
SW SNPACT SPDT 125VAC 6A SEALED datasheet.pdf
MOD DDR3 SDRAM 1GB 200SODIMM datasheet.pdf
Connector Socket 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 100MA 6.8 OHM datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ACB 37C 37#16 PIN RECP BOX datasheet.pdf
Active Receive Mixer 400 MHz to 1.2 GHz IC datasheet.pdf