Murata Electronics North America GQM1875C2E270FB12D
GQM1875C2E270FB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E270FB12D
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E270FB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E270FB12D
QUANTITY
GQM1875C2E270FB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E270FB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E270FB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E270FB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E270FB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E270FB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E270FB12D
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
ADAPTER 56CSP COOLRUNNER II datasheet.pdf
COD STIFT 5 WE datasheet.pdf
SHELF SLIDE 21X21.6X1.5" BE/GY datasheet.pdf
RES 59K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER 12A 9POS 5MM SLD GRN TIN datasheet.pdf
TWT,STR,SNB,RAPSA datasheet.pdf
LJT 11C 11#12 PIN RECP datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 4.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf