Murata Electronics North America GQM1875C2E270GB12D
GQM1875C2E270GB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E270GB12D
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E270GB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E270GB12D
QUANTITY
GQM1875C2E270GB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E270GB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E270GB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E270GB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E270GB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E270GB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E270GB12D
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5.08MM 4POS PCB datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8UMAX datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 6A SCREW TERM datasheet.pdf
RES SMD 673 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 28A POWER56 datasheet.pdf
EMI FILTER 100PF PI TYPE datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 2POS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 25MM datasheet.pdf
YB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf