Murata Electronics North America GQM1875C2E4R0CB12D
GQM1875C2E4R0CB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E4R0CB12D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E4R0CB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E4R0CB12D
QUANTITY
GQM1875C2E4R0CB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E4R0CB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E4R0CB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E4R0CB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E4R0CB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E4R0CB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E4R0CB12D
TVS DIODE 11.1VWM DO214AA datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN IDC 3POS 2.54MM 22AWG TIN datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .076M 35POS datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE10 PG16 datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM - DO-214AB datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
TV 15C 14#20 1#16 SKT RECP datasheet.pdf
MOD DC/DC REG 3A 25BGA datasheet.pdf