Murata Electronics North America GQM1875C2E5R1DB12D
GQM1875C2E5R1DB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E5R1DB12D
Brief Description
CAP CER 5.1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E5R1DB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E5R1DB12D
QUANTITY
GQM1875C2E5R1DB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E5R1DB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E5R1DB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E5R1DB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E5R1DB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E5R1DB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E5R1DB12D
CONN HEADER .100 SINGL R/A 31POS datasheet.pdf
HEX STANDOFF 8-32 BRASS 1" datasheet.pdf
MINIGRABBER/MINI BANANA 36" RED datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 9/16-18 UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
MODULE FOR FEMALE CONN PLASTIC datasheet.pdf
60706-34 ANVIL datasheet.pdf
INSERT FGG.3B.330. FOR 30LV datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf