Murata Electronics North America GQM1875C2E9R0BB12D
GQM1875C2E9R0BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E9R0BB12D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E9R0BB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E9R0BB12D
QUANTITY
GQM1875C2E9R0BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E9R0BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E9R0BB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E9R0BB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E9R0BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E9R0BB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E9R0BB12D
CONN RING 4/0 AWG #5/16 SOLIS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
HOOK-UP 18AWG WHT/VIO 1000' datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 250V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 185MA 2.8 OHM datasheet.pdf