Murata Electronics North America GQM1875C2E9R1CB12D
GQM1875C2E9R1CB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2E9R1CB12D
Brief Description
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2E9R1CB12D.pdf
Availability of GQM1875C2E9R1CB12D
QUANTITY
GQM1875C2E9R1CB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2E9R1CB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2E9R1CB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2E9R1CB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2E9R1CB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2E9R1CB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2E9R1CB12D
TVS DIODE 200VWM 340.2VC SMB datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 20 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 22.3OHM 0.25% 0.15W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 3W 5322 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf