Murata Electronics North America GQM1875C2ER30BB12D
GQM1875C2ER30BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2ER30BB12D
Brief Description
CAP CER 0.30PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2ER30BB12D.pdf
Availability of GQM1875C2ER30BB12D
QUANTITY
GQM1875C2ER30BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2ER30BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2ER30BB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2ER30BB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2ER30BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2ER30BB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2ER30BB12D
CONN HEADER 9POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES SMD 5.23KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 54A TO220AB datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM/VM 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf