Murata Electronics North America GQM1875C2ER50BB12D
GQM1875C2ER50BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1875C2ER50BB12D
Brief Description
CAP CER 0.50PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1875C2ER50BB12D.pdf
Availability of GQM1875C2ER50BB12D
QUANTITY
GQM1875C2ER50BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1875C2ER50BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM1875C2ER50BB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1875C2ER50BB12D
Related LinksGQM1875C2, GQM1875C2ER50BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1875C2ER50BB12D Details Description
Related parts for GQM1875C2ER50BB12D
RES 10K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 18MH 1A HORZ datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A SOT23-6 datasheet.pdf
LED 7MM GREEN PMI W GASKET datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 173MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf