Murata Electronics North America GQM1882C1H100JB01D
GQM1882C1H100JB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1882C1H100JB01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GQM1882C1H100JB01D.pdf
Availability of GQM1882C1H100JB01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GQM1882C1H100JB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1882C1H100JB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1882C1H100JB01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GQM1882C1H100JB01D today.
SeriesGQM1882C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GQM1882C1H100JB01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGQM1882C1, GQM1882C1H100JB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1882C1H100JB01D Details Description
Related parts for GQM1882C1H100JB01D
RES SMD 16K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT RTD I SOURCE 24SOIC datasheet.pdf
FUSE 650MA 125V ALARM IND FAST datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
RES 39 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CORDSET datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf