Murata Electronics North America GQM1885C1H220GB01D
GQM1885C1H220GB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C1H220GB01D
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C1H220GB01D.pdf
Availability of GQM1885C1H220GB01D
QUANTITY
GQM1885C1H220GB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C1H220GB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C1H220GB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C1H220GB01D
Related LinksGQM1885C1, GQM1885C1H220GB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C1H220GB01D Details Description
Related parts for GQM1885C1H220GB01D
CONN FFC VERT 17POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 RW SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf