Murata Electronics North America GQM1885C1H430GB01D
GQM1885C1H430GB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C1H430GB01D
Brief Description
CAP CER 43PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C1H430GB01D.pdf
Availability of GQM1885C1H430GB01D
QUANTITY
GQM1885C1H430GB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C1H430GB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C1H430GB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C1H430GB01D
Related LinksGQM1885C1, GQM1885C1H430GB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C1H430GB01D Details Description
Related parts for GQM1885C1H430GB01D
BUZZER MAGNETIC 6V 16MM RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 8POS STR datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR SOLDER SLEEVE datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SER HERMETIC UL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 150 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 38POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf