Murata Electronics North America GQM1885C1H8R0DB01D
GQM1885C1H8R0DB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C1H8R0DB01D
Brief Description
CAP CER 8PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C1H8R0DB01D.pdf
Availability of GQM1885C1H8R0DB01D
QUANTITY
GQM1885C1H8R0DB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C1H8R0DB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C1H8R0DB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C1H8R0DB01D
Related LinksGQM1885C1, GQM1885C1H8R0DB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C1H8R0DB01D Details Description
Related parts for GQM1885C1H8R0DB01D
IC FPGA 196 I/O 240PQFP datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 200MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 250MA 5V datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.15A 6UDFN datasheet.pdf
FUSE FA DIAZED DIII 35A 500V EUR datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf