Murata Electronics North America GQM1885C2A1R6BB01D
GQM1885C2A1R6BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C2A1R6BB01D
Brief Description
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C2A1R6BB01D.pdf
Availability of GQM1885C2A1R6BB01D
QUANTITY
GQM1885C2A1R6BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C2A1R6BB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C2A1R6BB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C2A1R6BB01D
Related LinksGQM1885C2, GQM1885C2A1R6BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C2A1R6BB01D Details Description
Related parts for GQM1885C2A1R6BB01D
CARD RF PICDEM Z 2.4 GHZ datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 10BIT 24SOIC datasheet.pdf
SWITCH SNAP MOM DPDT .1A QC TERM datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 361NFBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB50 STR BLACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf