Murata Electronics North America GQM1885C2A3R0BB01D
GQM1885C2A3R0BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C2A3R0BB01D
Brief Description
CAP CER 3PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C2A3R0BB01D.pdf
Availability of GQM1885C2A3R0BB01D
QUANTITY
GQM1885C2A3R0BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C2A3R0BB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C2A3R0BB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C2A3R0BB01D
Related LinksGQM1885C2, GQM1885C2A3R0BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C2A3R0BB01D Details Description
Related parts for GQM1885C2A3R0BB01D
IC 16-BIT VOUT BIPOLAR D/A 28DIP datasheet.pdf
CONN PIN IDC 50POS W/ FLANGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INVERTER 10-16VDC IN 1500V OUT datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR14B/AE14G/X datasheet.pdf
RES 107 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
RELAY OPTO SPST-NO 3A 6-SOP 50V datasheet.pdf
IC HALL SENSOR DGTL SW TO-92 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0013UF RADIAL datasheet.pdf