Murata Electronics North America GQM2195C1H680GB01D
GQM2195C1H680GB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C1H680GB01D
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C1H680GB01D.pdf
Availability of GQM2195C1H680GB01D
QUANTITY
GQM2195C1H680GB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C1H680GB01D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C1H680GB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C1H680GB01D
Related LinksGQM2195C1, GQM2195C1H680GB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C1H680GB01D Details Description
Related parts for GQM2195C1H680GB01D
IC DUAL 4-1 BUS SW 16-QSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 30POS BK datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 7/32" 3.03" datasheet.pdf
IC HEX INVERTER OPN DRN 14-SSOP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI ABSO 12V SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf