Murata Electronics North America GQM2195C2A1R5BB01D
GQM2195C2A1R5BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2A1R5BB01D
Brief Description
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2A1R5BB01D.pdf
Availability of GQM2195C2A1R5BB01D
QUANTITY
GQM2195C2A1R5BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2A1R5BB01D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2A1R5BB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2A1R5BB01D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2A1R5BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2A1R5BB01D Details Description
Related parts for GQM2195C2A1R5BB01D
THERMISTOR 3.0 OHM 30V PTC datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
IC 16BT TRNSP D-TYP LTCH 48TSSOP datasheet.pdf
CABLE HD XGA DB15 M-F 1.8M datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 1210 datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED NUMERIC 0.36" datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS CABLE SKT datasheet.pdf