Murata Electronics North America GQM2195C2E111GB12D
GQM2195C2E111GB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E111GB12D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 110PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E111GB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E111GB12D
QUANTITY
GQM2195C2E111GB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E111GB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E111GB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E111GB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E111GB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E111GB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E111GB12D
IC OPAMP GP 85KHZ 14DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 252UH 440MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER STR EXTENSION datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf