Murata Electronics North America GQM2195C2E180GB12D
GQM2195C2E180GB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E180GB12D
Brief Description
CAP CER 18PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E180GB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E180GB12D
QUANTITY
GQM2195C2E180GB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E180GB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E180GB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E180GB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E180GB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E180GB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E180GB12D
IC REG LDO POS/NEG ADJ 3A 5DDPAK datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 3PDT 7A 6V datasheet.pdf
CODEWHEEL 3CH 100CPR 1/4" datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 50ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 8.76MM datasheet.pdf