Murata Electronics North America GQM2195C2E1R1BB12D
GQM2195C2E1R1BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E1R1BB12D
Brief Description
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E1R1BB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E1R1BB12D
QUANTITY
GQM2195C2E1R1BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E1R1BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E1R1BB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E1R1BB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E1R1BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E1R1BB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E1R1BB12D
VOLTMETER 199.9VDC LCD PANEL MT datasheet.pdf
CABLE 25COND 28AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
LABEL TT WHITE .7"X.375" datasheet.pdf
LAMP MAGNIFIER 3.5 DIOPTER 13W datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 15W D 32HTSSOP datasheet.pdf
IC PLL CLK DRIVER 3.3V 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC 20TSSOP datasheet.pdf
IC BRIDGE USB TO UART QFN datasheet.pdf
EE XP-E RED-ORANGE datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf