Murata Electronics North America GQM2195C2E1R2WB12D
GQM2195C2E1R2WB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E1R2WB12D
Brief Description
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E1R2WB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E1R2WB12D
QUANTITY
GQM2195C2E1R2WB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E1R2WB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E1R2WB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E1R2WB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E1R2WB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E1R2WB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E1R2WB12D
CAP FILM 5600PF 2% 16VDC 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1KV 7.3A TO-247 datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS 32AWG 24IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN SMA MALE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG ORANGE 5000' datasheet.pdf
IC CTRLR CCFL INV 32-TQFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf