Murata Electronics North America GQM2195C2E270FB12J
GQM2195C2E270FB12J picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E270FB12J
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E270FB12J.pdf
Availability of GQM2195C2E270FB12J
QUANTITY
GQM2195C2E270FB12J Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E270FB12J
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E270FB12J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E270FB12J
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E270FB12J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E270FB12J Details Description
Related parts for GQM2195C2E270FB12J
BOX RS232 EMPTY 25-25P METALIZED datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A D2PAK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
IC LCD DRIVER 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR MEASURE 5M 24VDC datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1A 199 MOHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf