Murata Electronics North America GQM2195C2E360GB12D
GQM2195C2E360GB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E360GB12D
Brief Description
CAP CER 36PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E360GB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E360GB12D
QUANTITY
GQM2195C2E360GB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E360GB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E360GB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E360GB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E360GB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E360GB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E360GB12D
RES SMD 34 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
ANT WHIP MC 5/8 200-250MHZ 33"CH datasheet.pdf
RES 37.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE PIN datasheet.pdf