Murata Electronics North America GQM2195C2E3R6CB12D
GQM2195C2E3R6CB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E3R6CB12D
Brief Description
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E3R6CB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E3R6CB12D
QUANTITY
GQM2195C2E3R6CB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E3R6CB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E3R6CB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E3R6CB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E3R6CB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E3R6CB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E3R6CB12D
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 40W datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 5V 16-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 53.5VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL 28TSSOP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 72MM datasheet.pdf