Murata Electronics North America GQM2195C2E5R0BB12D
GQM2195C2E5R0BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E5R0BB12D
Brief Description
CAP CER 5PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E5R0BB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E5R0BB12D
QUANTITY
GQM2195C2E5R0BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E5R0BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E5R0BB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E5R0BB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E5R0BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E5R0BB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E5R0BB12D
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 1/2BRDG NCH16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf