Murata Electronics North America GQM2195C2E9R0BB12D
GQM2195C2E9R0BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E9R0BB12D
Brief Description
CAP CER 9PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E9R0BB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E9R0BB12D
QUANTITY
GQM2195C2E9R0BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E9R0BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E9R0BB12D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E9R0BB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E9R0BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E9R0BB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E9R0BB12D
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS 3A 300V STRT DIP datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
CONN HEADER GVH 4POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
IC VOLTAGE AMPLIFIER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf