Omron Automation & Safety MYA-LB0 DC100/110
MYA-LB0 DC100/110 picture photo
Mfg. Part Number
MYA-LB0 DC100/110
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
RELAY POWER 110V
Datasheet Download
MYA-LB0 DC100/110.pdf
Availability of MYA-LB0 DC100/110
QUANTITY
MYA-LB0 DC100/110 Order Process
Ship out your order
Specifications of MYA-LB0 DC100/110
Internal Part NumberEIS-MYA-LB0 DC100/110
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
SeriesMYA
PackagingBulk
Relay Type-
Coil Type-
Coil Current-
Coil Voltage110VDC
Contact Form-
Contact Rating (Current)-
Switching Voltage-
Turn On Voltage (Max)-
Turn Off Voltage (Min)-
Operate Time-
Release Time-
Features-
Mounting Type-
Termination Style-
Contact Material-
Coil Power-
Coil Resistance-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MYA-LB0 DC100/110
Related LinksMYA-LB0 , MYA-LB0 DC100/110 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MYA-LB0 DC100/110 Details Description
Related parts for MYA-LB0 DC100/110
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 1.27 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS BOX MNT PIN datasheet.pdf