Murata Electronics North America GQM22M5C2H130GB01L
GQM22M5C2H130GB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H130GB01L
Brief Description
CAP CER 13PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H130GB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H130GB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H130GB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H130GB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H130GB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H130GB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H130GB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H130GB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H130GB01L
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 1.25MM VERT T/H datasheet.pdf
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 30POS DUAL SMD datasheet.pdf
IC AUDIO JACK DETECT SW 9-WLCSP datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.61A 58 MOHM TH datasheet.pdf