Murata Electronics North America GQM22M5C2H1R6BB01L
GQM22M5C2H1R6BB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H1R6BB01L
Brief Description
CAP CER 1.6PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H1R6BB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H1R6BB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H1R6BB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H1R6BB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H1R6BB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H1R6BB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H1R6BB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H1R6BB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H1R6BB01L
RES SMD 12K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TXRX/REGISTER 16BIT 3ST 56SSOP datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 142 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MIDPIECE PAIR FOR PHG.1B. datasheet.pdf
CAP CER 0.02UF Z5U datasheet.pdf