Vishay/Dale M55342E12B2B32RWI
M55342E12B2B32RWI picture photo
Mfg. Part Number
M55342E12B2B32RWI
Brief Description
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
M55342E12B2B32RWI.pdf
Availability of M55342E12B2B32RWI
QUANTITY
M55342E12B2B32RWI Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342E12B2B32RWI
Internal Part NumberEIS-M55342E12B2B32RWI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginTF-001-2014-Rev-0 20/Jan/2014
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0603
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342E12B2B32RWI
Related LinksM55342E1, M55342E12B2B32RWI Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342E12B2B32RWI Details Description
Related parts for M55342E12B2B32RWI
IC SRAM 1MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 40W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA JACK TO N JACK datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
GRIP MATERIAL 2"X6 YDS BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf