Murata Electronics North America GQM22M5C2H240GB01L
GQM22M5C2H240GB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H240GB01L
Brief Description
CAP CER 24PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H240GB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H240GB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H240GB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H240GB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H240GB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H240GB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H240GB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H240GB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H240GB01L
IC FPGA 82 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CABLE SGL END R/A FEMALE 4POS 2M datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 780FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FLAT BELT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf