Murata Electronics North America GQM22M5C2H510GB01L
GQM22M5C2H510GB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H510GB01L
Brief Description
CAP CER 51PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H510GB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H510GB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H510GB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H510GB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H510GB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H510GB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H510GB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H510GB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H510GB01L
CONN HEADER 9POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
IC DUAL 2-4 DECOD/DEMUX 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES MO 2W 43 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 8.06M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 200V 85A DO5 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS CBL PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK INSERTION BRIDGE datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf