Murata Electronics North America GQM22M5C2H9R0DB01L
GQM22M5C2H9R0DB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H9R0DB01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H9R0DB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H9R0DB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H9R0DB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H9R0DB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H9R0DB01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H9R0DB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H9R0DB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H9R0DB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H9R0DB01L
CAP CER 33PF 50V NPO 0805 datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4 IN X 250FT CLEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE UNINS 14-16AWG datasheet.pdf
CONN TERM BLK 22POS 3.5MM R/A BK datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
DC11 POWER ENTRY MODUL datasheet.pdf
RES 270K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 215K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 30POS DR LOW P datasheet.pdf
IC AMP PREC CS 25V SOT23 datasheet.pdf