Murata Electronics North America GR343QD72E224KW01L
GR343QD72E224KW01L picture photo
Mfg. Part Number
GR343QD72E224KW01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.22UF 250V X7T 1812
Datasheet Download
GR343QD72E224KW01L.pdf
Availability of GR343QD72E224KW01L
QUANTITY
GR343QD72E224KW01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GR343QD72E224KW01L
Internal Part NumberEIS-GR343QD72E224KW01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGR3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GR343QD72E224KW01L
Related LinksGR343QD72, GR343QD72E224KW01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GR343QD72E224KW01L Details Description
Related parts for GR343QD72E224KW01L
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 9SIP datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RELAY PHOTOMOS 60V 1.25A SOP4 datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 1% 3W STRIP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf