Murata Electronics North America GR442QR73D681KW01L
GR442QR73D681KW01L picture photo
Mfg. Part Number
GR442QR73D681KW01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 2KV X7R 1808
Datasheet Download
GR442QR73D681KW01L.pdf
Availability of GR442QR73D681KW01L
QUANTITY
GR442QR73D681KW01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GR442QR73D681KW01L
Internal Part NumberEIS-GR442QR73D681KW01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGR4
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GR442QR73D681KW01L
Related LinksGR442QR73, GR442QR73D681KW01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GR442QR73D681KW01L Details Description
Related parts for GR442QR73D681KW01L
SWITCH PUSH SPDT 0.3A 12V datasheet.pdf
IC CPLD 24MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
DIODE MODULE FULL BRIDGE SP6 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD REV datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
BUSS SMALL DIMENSION FUSE datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf