Murata Electronics North America GR443QR73D182KW01L
GR443QR73D182KW01L picture photo
Mfg. Part Number
GR443QR73D182KW01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1800PF 2KV X7R 1812
Datasheet Download
GR443QR73D182KW01L.pdf
Availability of GR443QR73D182KW01L
QUANTITY
GR443QR73D182KW01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GR443QR73D182KW01L
Internal Part NumberEIS-GR443QR73D182KW01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGR4
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GR443QR73D182KW01L
Related LinksGR443QR73, GR443QR73D182KW01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GR443QR73D182KW01L Details Description
Related parts for GR443QR73D182KW01L
IC ADC 12BIT HS LC2MOS 24-SOIC datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 3000MHZ 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
FUSE 630A 690V 1BN/50 AR UC datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 16.51MM datasheet.pdf
FUSE AUTO 5A 32VDC BLADE ATO/ATC datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 15VOUT 2W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf