Murata Electronics North America GRH111CH060D500
GRH111CH060D500 picture photo
Mfg. Part Number
GRH111CH060D500
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRH111CH060D500.pdf
Availability of GRH111CH060D500
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRH111CH060D500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRH111CH060D500
Internal Part NumberEIS-GRH111CH060D500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRH111CH060D500 today.
SeriesGRH111CH0
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRH111CH060D500
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRH111C, GRH111CH060D500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRH111CH060D500 Details Description
Related parts for GRH111CH060D500
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-EDIP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 500MA 277VAC 250VDC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 40KV Y5U DISK datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 129K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 880MA 290 MOHM TH datasheet.pdf