Murata Electronics North America GRJ188R70J225KE11D
GRJ188R70J225KE11D picture photo
Mfg. Part Number
GRJ188R70J225KE11D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0603
Datasheet Download
GRJ188R70J225KE11D.pdf
Availability of GRJ188R70J225KE11D
QUANTITY
GRJ188R70J225KE11D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ188R70J225KE11D
Internal Part NumberEIS-GRJ188R70J225KE11D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ188R70J225KE11D
Related LinksGRJ188R70, GRJ188R70J225KE11D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ188R70J225KE11D Details Description
Related parts for GRJ188R70J225KE11D
IC REG LDO 3.2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.18 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2MM VERT T-H 10AU datasheet.pdf
POE SPLITTER 10W 5V DESKTOP datasheet.pdf
CABLE DUCT 40MMX100MM 2M datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.2A 4WLCSP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf