Murata Electronics North America GRJ21BR72A104KE01L
GRJ21BR72A104KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRJ21BR72A104KE01L
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Datasheet Download
GRJ21BR72A104KE01L.pdf
Availability of GRJ21BR72A104KE01L
QUANTITY
GRJ21BR72A104KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ21BR72A104KE01L
Internal Part NumberEIS-GRJ21BR72A104KE01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ21BR72A104KE01L
Related LinksGRJ21BR72, GRJ21BR72A104KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ21BR72A104KE01L Details Description
Related parts for GRJ21BR72A104KE01L
INDUCT ARRAY 6 COIL 160UH SMD datasheet.pdf
CAP END PWR LD/LDP/CD10 LGRY datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.01% 0.6W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PC PIN RECT .031X.062 TINLD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1050V 6A TO220FP datasheet.pdf