Murata Electronics North America GRJ31CR71H225KE11L
GRJ31CR71H225KE11L picture photo
Mfg. Part Number
GRJ31CR71H225KE11L
Brief Description
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
GRJ31CR71H225KE11L.pdf
Availability of GRJ31CR71H225KE11L
QUANTITY
GRJ31CR71H225KE11L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ31CR71H225KE11L
Internal Part NumberEIS-GRJ31CR71H225KE11L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ31CR71H225KE11L
Related LinksGRJ31CR71, GRJ31CR71H225KE11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ31CR71H225KE11L Details Description
Related parts for GRJ31CR71H225KE11L
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100' datasheet.pdf
IC VIDEO AMP W/LPF LOW-VOLT MTP6 datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT D-SUB 78POS SERIES 90 datasheet.pdf
IC SWITCH SP3T US8 datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER LO JITTER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 5POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 2MM 8" RD/GN datasheet.pdf