Murata Electronics North America GRJ31MR71H224KE01L
GRJ31MR71H224KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRJ31MR71H224KE01L
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
GRJ31MR71H224KE01L.pdf
Availability of GRJ31MR71H224KE01L
QUANTITY
GRJ31MR71H224KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ31MR71H224KE01L
Internal Part NumberEIS-GRJ31MR71H224KE01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ31MR71H224KE01L
Related LinksGRJ31MR71, GRJ31MR71H224KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ31MR71H224KE01L Details Description
Related parts for GRJ31MR71H224KE01L
DIODE ZENER 100V 5W T18 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 28.224MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 36VTLA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf